Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

В детском саду нет горячей воды

1
09:49, 13.09.2013
В детском саду нет горячей воды
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Здравствуйте… у нас в детском саду нет горячей воды в кранах и дети моют руки холодной водой и сказали не будет… что и как мне поступить… и какие законы тут нарушены

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:01, 13.09.2013
Консультирует юрист: Артур

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

01.08.2013 № 678
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 серпня 2013 р.
за № 1370/23902


Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей»

V. Санітарно-гігієнічні вимоги до санітарно-технічного обладнання

5.1. Дошкільні навчальні заклади повинні бути забезпечені якісною питною водою з розрахунку 75 л/добу на дитину при денному режимі роботи (у тому числі гарячої води 25 л/добу), 93 л/добу - при цілодобовому перебуванні (з них гарячої води 28,5 л/добу). На полив газонів, квітників, дерев та кущів витрати води повинні становити 3-6 л/добу на 1 м-2, тротуарів тощо - до 0,4-0,5 л/добу на 1 м-2.

Якість питної води має відповідати Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року № 400, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 1 липня 2010 року за № 452/17747 (далі - ДСанПіН 2.2.4-171-10).

5.2. Дошкільні навчальні заклади обладнуються мережами господарсько-питного водопостачання, мережами каналізації, водостоку, опалення, вентиляції. Водопостачання і каналізування дошкільних навчальних закладів повинно бути централізованим. Гарячою проточною водою дошкільні заклади повинні бути забезпечені впродовж усього року. Допускається організація автономної системи гарячого водопостачання.

У випадку відсутності в населеному пункті централізованих мереж водопроводу і каналізації для дошкільного навчального закладу місткістю до 40 місць необхідно передбачити водопостачання від артезіанської свердловини з механізованою подачею води до приміщень закладу та обладнання внутрішньої каналізаційної мережі з відведенням стоків на місцеві очисні споруди. У сільських населених пунктах при відсутності централізованого водопостачання за погодженням із територіальним органом Державної санітарно-епідеміологічної служби України допускається також використання громадських свердловин, колодязів, каптажів.

5.3. Холодною і гарячою проточною водою повинні бути забезпечені групові (житлові) осередки, кімната природи, їдальня, буфетні, медичні приміщення, пральня, ванно-душові, туалетні, басейни тощо з установленням кранів-змішувачів. Забороняється використовувати гарячу воду з системи водяного опалення для будь-яких цілей.

На випадок перебоїв у постачанні гарячої проточної води необхідно передбачати резервне гаряче водопостачання на харчоблок, у буфетні, медичні приміщення, пральні, а саме - встановлення електрокип’ятильників для нагріву води.

У дошкільних навчальних закладах для сушіння верхнього одягу та взуття дітей передбачається подача гарячої води до опалювальних приладів у шафах роздягалень у холодний період року.

Температура гарячої води, що подається до ванно-душових, умивалень при туалетах, басейнів тощо, повинна бути не нижче 37 °С та не вище 60 °С.

5.4. Організація питного режиму повинна сприяти оптимальному задоволенню потреб дітей у якісній воді. Кожна дитина за потреби має право отримати кип’ячену або бутильовану воду в індивідуальній чашці. У кожній групі свіжу кип’ячену воду щодня наливають у чисті графини. У групах короткотривалого перебування забезпечується питний режим свіжою кип’яченою водою або бутильованою негазованою питною водою з одноразовими паперовими стаканами для дітей. Бутильована негазована вода промислового виробництва, а також установки із дозованим розливом негазованої фасованої питної води повинні мати позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо відповідності їх Державному гігієнічному нормативу «Показники безпеки та якості фасованої питної води», затвердженому постановою головного державного санітарного лікаря України від 4 вересня 2008 року № 12, та ДСанПіН 2.2.4-171-10 із зазначенням сфери застосування: для дітей дошкільного віку. При використанні установок із дозованим розливом негазованої фасованої води заміна ємності передбачається не рідше одного разу на 2 тижні.

5.5. Висота розміщення умивальних раковин (від підлоги до борту раковини) для дітей віком до 4 років повинна бути 0,4 м, старше 4 років - 0,5 м. Відстань від підлоги до борту ванни має бути 0,6 м, до борту глибокого душового піддона для дітей віком до 4 років - 0,6 м (при висоті розташування душової сітки над дном піддона - 1,5 м), а до борту мілкого душового піддона для дітей старше 4 років - 0,3 м (при висоті розташування душової сітки над дном піддона - 1,6 м). Душові сітки обладнуються гнучкими шлангами. Рекомендується застосування кранів умивальників важільної або натискної дії. Санітарно-технічне устаткування дошкільних навчальних закладів наведено у додатку 6 до Санітарних правил.

5.6. На харчоблоці в місцях приєднання ванн до каналізаційної мережі повинен бути повітряний розрив не менше 20 мм від верху приймальної воронки.

При розміщенні на харчоблоці картоплечистки передбачається обладнання мезгозбірника, що сприятиме запобіганню засмічуванню каналізаційної системи.

При проведенні стояків побутової каналізації через приміщення дошкільного навчального закладу передбачається їх закриття оштукатуреними коробами та забезпечення устаткуванням для ревізії. Забороняється проведення стояків побутової каналізації через виробничі приміщення харчоблоку.

5.7. Дошкільні навчальні заклади повинні мати централізовану систему теплопостачання. Забороняється опалення приміщень залізними пічками та будь-якими електричними опалювальними пристроями. У місцевостях одно-, двоповерхової забудови, в сільських населених пунктах допускається теплопостачання від власних автономних котелень або котелень, що обслуговують групу громадських і житлових будинків, з дотриманням санітарно-захисної зони.

Опалення приміщень здійснюється опалювальними приладами (радіатори, трубчасті опалювальні прилади, що вбудовані до бетонних плит), а також дозволяється використання конвекторів із кожухами. Температура поверхні опалювального приладу не повинна перевищувати 80 °С. У дошкільних закладах необхідно передбачити регулятори інтенсивності нагріву опалювальних приладів. Для запобігання опікам і травмам у дітей опалювальні прилади повинні бути огороджені дерев’яними решітками, що періодично знімаються під час прибирання. Забороняється огородження опалювальних приладів дерев’яно-стружковими і дерев’яно-волокнистими плитами та використання огорожі з полімерних матеріалів. Не дозволяється встановлення кондиціонерів та зволожувачів повітря будь-якого типу.

5.8. Лабораторний контроль питної води здійснюється відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10.

______________
С Уважением, Юр. Услуги «Для Добра» Юрист Кровяков Артур Николаевич, г. Донецк


тел. +380996836673
top


Другие консультацииЮридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы